Достапни линкови

Протераните ирански дипломати пристигнаа во Техеран


Селидба од Иранската амбасада во Лондон
Иранските дипломати протерани од Лондон пристигнаа во Техеран.
Околу 15 луѓе се собрале да им посакаат добредојде на аердромот на дипломатите иако официјален Техеран се противел на дочек од високо ниво, јави иранската агенција ИРНА.
Станува збор за возвратна мерка на Британија по затворањето на британската амбасада во Техеран која беше нападната од ирански демонстранти.
XS
SM
MD
LG