Достапни линкови

Јеремиќ: Грција и Србија секогаш на иста страна


Министерот за надворешни работи на Србија Вук Јеремиќ
Министерот за надворешни работи на Србија Вук Јеремиќ по денешните разговори во Атина со неговиот грчки колега Ставрос Димас изјави дека нема разлика во ставовите на Грција и на Србија за регионот и за Европа. ,,На Грција и на Србија им е заедничко тоа што секогаш се на истата страна,, изјави Јеремиќ. Истакнувајќи ги пријателството и солидарноста меѓу грците и србите, министерот Димас изјави дека Грција со внимание ги следи напорите на српскиот народ за влегување во Европската унија.
XS
SM
MD
LG