Достапни линкови

Хилари Клинтон ја заврши посетата на Мјанмар


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон и водачот на опозицијата во Мјанмар Аунг Сан Су Чи
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон и водачот на опозицијата во Мјанмар Аунг Сан Су Чи денеска во Јангон ветија дека заедно ќе работат на промовирање на демократските реформи во таа земја. Тоа беше прва посета на Мјанмар од страна на некој американски државен секретар во изминативе 50 години. Нобеловката за мир Аунг Сан Су Чи која дваесет години мина во куќен притвор им се заблагодари на Хилари Клинтон и на претседателот Барак Обама за потезите за подобрување на односите меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG