Достапни линкови

Џиоева не гледа причини да разговара со Москва


Ала Џиоева, диквалификуваната претседателска кандидатка во Јужна Осетија, денеска изјави дека не гледа причина за средба со претставници на Кремљ, обвинувајки ги руските претставници дека ги подржуваат нејзините политички опоненти. Џиоева изјави дека во знак на протест, нејзините подржувачи нема да гласаат на неделните руски парламентарни избори. Јужно-осејтиците имаат двојно државјанство.
XS
SM
MD
LG