Достапни линкови

Борби на пакистанско - авганистанската граница


Пакистанската армија соопшти дека најмалку 7-мина милитанти биле убиени денеска во престрелка на границата со Авганистан. До борбите дошло откако талибански милитанти од авганистанската провинција Кунар, нападнале еден граничен контролен пункт.
XS
SM
MD
LG