Достапни линкови

Бајден ја повика Турција да воведе санкции против Иран


Американскиот потпретседател Џо Бајден, кој е во посета на Турција, ја повика Анкара да воведе нови санкции против Иран со цел да се изврши дополинителн притисок врз таа земја да се откаже од нуклеарната програма. Бајден, во интервју за весникот Хуриет додава дека САД и натаму се за дипломатско решение на кризата со иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG