Достапни линкови

Бајден пристигна во посета на Турција


Американскиот потпретседател Џо Бајден
Американскиот потпретседател Џо Бајден синоќа пристигна во Турција на разговори за регионалните проблеми, а ќе учествува и на бизнис форум во Истанбул. Тој денеска ќе се сретне со претседателот на државата Абдула Ѓул и со премиерот Реџеп Таип Ердоган. Од Турција, Бајден заминува за Грција.
XS
SM
MD
LG