Достапни линкови

САД им ја предадоа најголемата база на Ирачаните


Американската војска им ја предаде на ирачките власти воената база „Виктори“ во близина на Багдад. Портпаролот на американските сили, полковник Бери Џонсон изјави дека договорот за предавањето бил потпишан денеска. Оваа воена база во Ирак беше под американска контрола од 2003 година.
XS
SM
MD
LG