Достапни линкови

Претседателот Иванов во Министерството за одбрана


Macedonia - George Ivanov president of Macedonia, Skopje, undated
Претседателот на Македонија и врховен командант на вооружените сили Ѓорге Иванов денеска ќе оствари работна посета на Министерството за одбрана и Генералштабот на АРМ. Претседателот Иванов ќе биде информиран за новата формациска поставеност и ангажирањето на АРМ во меѓународните мисии во 2012 година, анализата на одбранбената дипломатија, буџетот на одбраната, како и за приоритетите на МО и АРМ.
XS
SM
MD
LG