Достапни линкови

Жрепка за ЕП во фудбал во 2012 година


илустрација
Денеска во Киев ќе се одржи финалната ждрепка за догодинешниот европски шампионат во Фудбал. Украина заедно со Полска се домаќини на првенството кое ќе се одржи во летото 2012 година. Со вечерашната ждрепка ќе се изберат четирите групи од по 4 репрезентации кои ќе се борат за титулата европски шампион, која ја брани Шпанија.
XS
SM
MD
LG