Достапни линкови

Филе - Решението за името премногу долго се одложува


Архивска фотографија: Премиерот Никола Груевски и еврокомесарот за проширување Штефан Филе.
Решението за името премногу долго се одложува, изјави еврокомесарот за проширување Штефан Филе. Перспективата за интеграција во ЕУ претставува водич за реформскиот процес во Македонија и затоа станува уште поважно конечно да се направи прогрес во врска со прашањето за името, рече тој.
Филе посочи дека ставањето на земјите од регионот во карантин нема да им штети само ним туку и на ЕУ.
XS
SM
MD
LG