Достапни линкови

Хилари Клинтон во посета на Мјанмар


Америакнскиот државен Секретар Хилари Клинтон побара од властите на Мјанмар да продложат и да ги прошират реформите во земјата по децениите изолација под воениот режим.
Клинтон е прв американски државен секретар кој по 50 години е во посета на оваа југо – источна азиска држава.
XS
SM
MD
LG