Достапни линкови

Попоски-ЕУ има капацитет да продолжи со проширувањето


Министерот за надворешни работи Никола Попоски
Министерот за надворешни работи, Никола Попоски изјави дека ЕУ и покрај должничката криза има капацитет да постигне напредок во поставените приоритети, меѓу кои и процесот на проширување.
Попоски кој учествуваше на Самитот за Балканот во организација на фондациите Пријатели на Европа, Конрад Аденауер и ЕУ40 додаде дека Македонија врз основа на остварување на критериумите трета година по ред добива препорака за отпочнување на преговори за членство.
XS
SM
MD
LG