Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и тивко


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и тивко со слаба утринска магла по котлините и речните долини. Утринската температура ќе се движи од минус девет до минус еден, а дневната од 10 до 16 степени.
Во Скопје и околината слично време, со утринска температура до минус шест и дневна до 11 степени.
XS
SM
MD
LG