Достапни линкови

Времето денеска сончево и тивко


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и тивко со утринска магла по котлините. Утринската температура се движи од минус девет до еден, а дневната ќе биде од 10 до 16 степени.
Во Скопје и околината слично време, со утринска температура до минус шест и дневна до 11 степени.
XS
SM
MD
LG