Достапни линкови

Бајден во ненајавена посета на Ирак


Заменик-претседателот на САД Џо Бајден.
Заменик-претседателот на САД Џо Бајден денеска пристигна во ненајавена посета на Ирак. Американските војници треба да го напуштат Ирак до јануари. Се очекува Бајден со ирачките власти да разговара за иднината на американско-ирачките односи. Багдад и Вашингтон не успеаја да се договорат американски војници да останат во земјата и по најавеното повлекување.
XS
SM
MD
LG