Достапни линкови

Јанкулоска на регионална конференција во Белград


Сесилија Малстром еврокомесар за внатрешни работи и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска ќе учествува на Регионалната конференција на министрите за внатрешни работи и за правда на земјите од југоисточна Европа, во Белград. Дводневната конфернција на тема „Регионалната и транснационална соработка во бробата против организираниот кримина во Југоисточна Европа “ ќе ја отвори српскиот претседател Борис Тадиќ. На конференцијата ќе присуствува и еврокомесарот за внатрешни работи на ЕУ Сесилија Малстром. Министрите ќе разговараат за борбата против трговијата со дрога и високотехнолошкиот криминал и за иницијативата за регионални налози за апсење.
XS
SM
MD
LG