Достапни линкови

Василе Блага - нов претседател на романскиот Сенат


Василе Блага.
Поранешниот министер за внатрешни работи Василе Блага од владејачката Демократско-либерална партија денеска е избран за претседател на романскиот Сенат. Toj доаѓа на местото на Мирчeа Џоана, кој минатата недела беше исклучен од опозициската Социјалдемократска партија, а потоа и отстранет од претседателското место во Сенатот.
XS
SM
MD
LG