Достапни линкови

Временска прогноза: сончево со слаб северен ветер


Времето денеска ќе биде сончево со слаб северен ветер. По котлините и речните долини ќе има услови за слаба утринска магла. Температурата ќе се движи од пет до 14 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 11 степени.
XS
SM
MD
LG