Достапни линкови

Насилствата во Сирија продолжуваат


Анти-владини протести во Хомс.
Владините сили убиле најмалку 10 луѓе во Сирија, само неколку часа пред Арапската лига да гласа за економските и политички санкции против Дамаск, токму поради крвавото задушување на протестите, информира организацијата Сириска опсерваторија за човекови права со седиште во Велика Британија. Финансиските претставници на Арапската лига вчера дискутираа за тоа какви мерки да преземат против Сирија.
XS
SM
MD
LG