Достапни линкови

Повредени околу 40 полицајци во судир со демонстранти во Сеул


Американскиот претседател Барак Обама и неговиот јужнокорејски колега Ли Мјунг-Бак.
Околу 40 полицајци се повредени на протестите против ратификацијата на договорот за слободна трговија со САД во Сеул, информира јужнокорејската полиција. Демонстрантите сметаат дека договорот го фаворизира Вашингтон наспроти јужнокорејските работници. На протестите учествувале околу 2.200 луѓе.
XS
SM
MD
LG