Достапни линкови

Втор круг претседателски избори во Јужна Осетија


Предизборни плакати на кандидатката Ала Џиоева.
Јужноосетијците денеска гласаат на вториот круг претседателски избори. Фаворит на изборите е министерот за вонредни ситуации Анатолиј Бибилов кој ја има поддршката од Москва. Негова противкандидатка е поранешната министерка за образование Ала Џиоева. Првиот круг од изборите се одржа на 13 ноември.
XS
SM
MD
LG