Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево време со мала облачност


Во Скопје температура до 10 степени.
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. По котлините и речните долини ќе има услови за слаба утринска магла. Температурата ќе се движи од пет до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 10 степени.
XS
SM
MD
LG