Достапни линкови

Иран повторно му се заканува на Израел


Iran -- President Mahmud Ahmadinejad (3rd R) shakes hands with an Iranian Army commander as he arrives at Shahrekord's airport in Chahar Mahal and Bakhtiari province, 09Nov2011
Иранскиот генерал Јадолах Џавани изјави денеска дека ќе има жесток одговор против Израел доколку која било иранска нуклеарна постројка биде нападната. Доколку израелски проектил погоди некоја од нашите нуклеарни капацитети или други витални објекти, треба да знаат дека целата територија на Израел ќе биде цел на нашите проектили, изјави Џавани.
XS
SM
MD
LG