Достапни линкови

Сирија го пропушти рокот на Арапската лига


Арапската лига соопшти дека Сирија го пропуштила денешниот рок и да дозволи посматрачи на Лигата да влезат во земјата. Сепак, Лигата која за утре најави состанок на кој ќе се разгледуваат новите потези против Сирија доколку не ги испочитува барањата за запирање на репресијата против антивладините демонстранти, го продолжи рокот до крајот на денов. Претходно, Дамаск го критикуваше ултиматумот на Арапската лига за која оцени дека станала алатка во рацете на западните држави.
XS
SM
MD
LG