Достапни линкови

Седум дена протести - над 40 загинати во Египет


Илјадници демонстранти се веќе 7 ден на плоштадот Тахрир во Каиро обидувајки се да извршат притисок врз воените власти да ја пренесат власта врз цивилната администрација.
Најмалку 41 лице загина досега во насилствата во Египет оваа недела.
Во понеделник пак ке бидат одржани парламентарни избори – први по падот на Хосни Мубарак во земјата.
XS
SM
MD
LG