Достапни линкови

Претседателски избори во Русија на 3 Март


Постер на премиерот Владимир Путин и Претседателот Дмитриј Медведев
Горниот дом на руската Дума едногласно гласаше за одржување претседателските избори во земјата на 3 Март идната година.
Официјален преставник на Централната Изборна Комисија пак, изјави дека изборите требало да бидат одржани во Јули, според озборните правила.
XS
SM
MD
LG