Достапни линкови

Франција и Германија предлагаат промени во трговските договори во ЕУ


Лидерите на Франција и Германија објавија дека ќе предложат промени во трговските договори во ЕУ кои треба да гарантираат подобри економски резултати. Ова беше кажано на вчерашните разговори меѓу францускиот претседател Никола Саркози, германската канцеларка Ангела Меркел и италијанскиот премиер Марио Монти.Тие во Стразбур разговараа за должничката криза во еврозоната.
XS
SM
MD
LG