Достапни линкови

Меѓународен ден на борба против насилство врз жените


Во Македонија денеска со повеќе собири ќе биде одбележан Меѓународниот ден за борба против насилство врз жените. Дефиле за подршка ќе се одржи пред Музејот на македонската борба за државна самостојност и на плоштадот Македонија.
XS
SM
MD
LG