Достапни линкови

Времето денеска, магливо и облачно


Времето во Македонија во утринските часови ќе биде магливо и претежно облачно. Попладне облачноста ќе се намали и ветерот ќе го менува правецот на север.
Температурата ќе се движи од четири до 10 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно, претпладне со магла. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до осум степени.
XS
SM
MD
LG