Достапни линкови

Неколку лица убиени на протести во Сана


Неколку луѓе биле убиени денеска во главниот град на Јемен, Сана, кога едно лице отворило оган врз демонстрантите во центарот на градот. Според болнички извори, најмалку 4 лица биле убиени. До инцидентот доаѓа само два дена откако претседателот Али Абдула Салех соопшти дека ќе ја напушти власта.
XS
SM
MD
LG