Достапни линкови

Арапската Лига дебатира за санкции против Сирија


Министрите за надворешни работи на Арпаската Лига се состануваат денеска во Каиро на разговори за воведување санкции против Сирија поради тоа што режимот на Башаер Ел Асад не го спроведе планот за мир во земјата. Арапската Лига веќе ја суспендира Сирија од члентвото во таа организација, а не е прецизирано за какви нови санкции станува збор.
XS
SM
MD
LG