Достапни линкови

Закани од Севрена Кореја кон Јужна


Северна Кореја се закани дека ќе гори јужно-корејската претседателската резиденција. Ваквата закана од Пјонг Јанг доаѓа поради воените вежби што ги одржува Јужна Кореја во близина на островот кој пред една година беше ракетиран од Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG