Достапни линкови

20 години од падот на СССР


Еден од клучните луѓе во времето на колапсот на СССР беше националниот советник на САД генерал Брент Скроукрофт. Тој за РСЕ изјави дека „ Горбачов ја вршеше работата за нас“ Ова е дел од специјалниот проект на РСЕ

XS
SM
MD
LG