Достапни линкови

Шери Реман - нова пакистанска амбасадорка во САД


Новата пакистанска амбасадорка во САД, Шери Реман.
Пакистан ја назначи пратеничката и поранешна министерка за информации Шери Реман за нова амбасадорка во САД. Таа е важен „играч“ за владејачката партија во Пакистан. Реман доаѓа на местото на Хусеин Хагани, кој поднесе оставка по обвинувањата дека напишал меморандум до Вашингтон со кој бара американска помош за зауздување на премногу моќната пакистанска армија.
XS
SM
MD
LG