Достапни линкови

Талибанците демантираат дека се согласиле на примирје


Претставник на талибанците во Пакистан демантира дека била постигната согласност за прекин на огнот или дека се водело разговори за тоа со властите. До ова дојде во моментот кога локалните власти во северозападниот дел на земјата соопштија дека бил извршен напад врз полициска станица во која имало двајца загинати и неколкумина други повредени. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG