Достапни линкови

Во Србија уапсени за трговија со луѓе


Кампања во Белград против трговијата со луѓе
Српската полиција уапсила 17 луѓе под сомневање за илегално пренесување на стотици луѓе од Африка и Азија кон западна Европа. Во полициската акција која се одвивала во неколку српски градови било пронајдено оружје, дрога и пари. Агенциите јавуваат дека вчера српските царинци откриле 12 имигранти кои се обиделе од Македонија да влезат во Србија. Станува збор за двајца авганистанци и 10 сомалијци кои биле скриени во камион со македонски регистарски таблички.
XS
SM
MD
LG