Достапни линкови

Дебата на кандидатите на републиканците за претседател на САД


Поранешниот спикер на Претставничкиот дом на Конгресот Њут Гингрич
Кандидатите кои се номинирани од Партијата на републиканците во трката за претседател на САД одржаа дебата за надворешната политика и националната безбедност на земјата. На дебатата кандидатите даваа одговори за нивните позиции околу тероризмот во Пакистан, војната во Авганистан и иранската нуклеарна програма.
Според анкетите, најдобро се покажал поранешниот спикер на Претставничкиот дом на Конгресот Њут Гингрич, а веднаш по него поранешниот гувернер на Масачусетс, Мит Ромни.
XS
SM
MD
LG