Достапни линкови

Димас-нема напредок за решавање на кипарското прашање


Грчкиот министер за надворешни работи Ставрос Димас
Грчкиот министер за надворешни работи Ставрос Димас при неговата посета на Никозија изјави дека нема напредок во преговорите за решавање на кипарското прашање. Димас по средбата со претседателот на Кипар Димитрис Христофијас истакна дека заедничка цел на двете земји е постигнување на праведно решение согласно резолуциите на ОН и принципите на ЕУ.
XS
SM
MD
LG