Достапни линкови

Временска прогноза-претежно облачно


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. По котлините ќе има појава на утринска магла, а во текот на денот ќе има и појава на локален дожд. Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од шест до 11 степени.
Во Скопје утрото ќе биде магливо. Во текот на денот ќе биде претежно облачно, а не е исклучена и појава на локален слаб дожд. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до седум степени.
XS
SM
MD
LG