Достапни линкови

Откриено депо за наркотици зад Кузман Јосифовски Питу


Во полициска акција синоќа во зграда зад студентскиот дом „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје е откриено депо за чување и пакување хероин, марихуана и амфетамини таблети.
Во повеќечасовната полициска акција се приведени три лица, чиј идентитет се уште не се соопштува.
Според првичните информации, во станот што се наоѓал на третиот кат не живеел никој, туку служел само за чување, преработка и пакување на наркотиците.
XS
SM
MD
LG