Достапни линкови

Груевски на бизнис презентација на Македонија во Виена


Премиерот Никола Груевски денеска во Виена ќе ги престави можностите за инвестирање во Македонија пред бизнис заедницата на Австрија.
Ќe бидат претставени условите за инвестирање, предностите што ги нудат Технолошко-индустриските развојни зони, активностите што се преземаат за подобрување на бизнис климата
Во рамки на посетата на Австрија премиерот Груевски се сретна со австрискиот канцелар Врнер Фајман,
XS
SM
MD
LG