Достапни линкови

Ердоган - Деновите на сирискиот претседател Ал Асад се избројани


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган го предупреди сирискиот претседател Башар Ал Асад дека неговите денови како сириски лидер се избројани. Тој рече дека Ал Асад може да се потпира на „тенкови и на топови само до одредена точка“. Односите меѓу Турција и Сирија се затегнаа во последниве недели откако Анкара стана се погласна во критикувањето на акциите на сириските власти против антивладините демонстранти.
XS
SM
MD
LG