Достапни линкови

Поранешната филипинска претседателка се соочува со доживотен затвор


Поранешната филипинска претседателка Глориа Макапагал Аројо.
Адвокатите на поранешната филипинска претседателка Глориа Макапагал Аројо најавија дека ќе го оспорат нејзиното апсење и обвинувањата за изборна измама. Аројо беше уапсена во една приватна болница во Манила во петокот, неколку часа откако Изборната комисија поднесе тужба против неа. Таа се соочува со доживотен затвор, а според обвинението, не е дозволено да се брани од слобода.
XS
SM
MD
LG