Достапни линкови

Експлозија на пругата меѓу Узбекистан и Авганистан


Илустрација: Пруга во Узбекистан.
Експлозија се случила на пруга во Узбекистан што ја поврзува земјата со Авганистан, јавуваат локалните медиуми. Причините за експлозијата што се случила пред неколку дена не се познати. Пругата ја користат и американските војници стационирани во Авганистан. Властите испитуваат можна терористичка поврзаност.
XS
SM
MD
LG