Достапни линкови

Груевски: ЕУ и НАТО се главни цели на Македонија


Стратегиските цели на Македонија се ЕУ и НАТО но Владата во следниот период ќе се фокусира и на економијата и отварањето на нови работни места. Ова денеска го изјави премиерот Никола Груевски на свеченоста организирана по повод 20 години од постоење на Унија на Млади сили на ВМРО-ДПМНЕ. Тој во својот говор истакна дека Македонија секогаш била подготвена за дијалог и за изнаоѓање на решение за проблемите. Груевски додаде дека репер на владечката партија не смее да биде СДСМ.
XS
SM
MD
LG