Достапни линкови

Уапсен синот на Гадафи


Сеиф ал Ислам Гадафи
Сеиф ал Ислам Гадафи, син на убиенот либијски лидер Муамер Гадафи бил уапсен на југот на Либија, јавуват новинските агенции, повикувајќи се на изјава на министерот за правда и заштита на човековите права Мохамед ал Алагија. Тој не наведе други подробности во врска со апсењето на синот на Гадафи по кого Меѓународниот кривичен суд во Хаг има распишано потерница поради обвинување за сторени злосторства против човештвото.
XS
SM
MD
LG