Достапни линкови

Двајца полицајци во Авганистан убиени од странските сили


Двајца авганистански полицајци биле убиени во престрелка со странските сили до која, како што соопштија локалните власти, дошло по грешка. Се прецизира дека НАТО војниците не ја пријавиле ноќната акција во југоисточната провинција Ганзи при што дошло до престрелка со авганистанските полицајци. НАТО соопшти дека убиството на двајцата полицајци било во самоодбрана.
XS
SM
MD
LG