Достапни линкови

Во Британија, 4 лица обвинети за тероризам


Британската полиција обвини четири лица од централно англискиот град Бирмингем за терористички активности поврзани со Пакистан. Станува збор за млади луѓе од 19 до 24 годишна возраст кои беа уапсени во вторникот во рамките на антитерористичката кампања во која биле приведени уште осуммина други. Се наведува дека тие собирале пари за терористички активности и за патувања во Пакистан на терористички обуки.
XS
SM
MD
LG