Достапни линкови

Гугл донира во Википедија


Основачот на Гугл, милијардерот Сергеј Брин донира 500 илјади долари во интернет енциклопедијата Википедија. Тоа е дел од активностите на Фондот на неговата сопруга Ана Војзицки за помош на веб страниците кои функционираат без комерцијални реклами.
XS
SM
MD
LG